Spomasz Zamość S.A.

Producent maszyn i urządzeń dla przemysłu spożywczego

Pompa GUs42

Zastosowanie

Produktowa pompa wirowa posiadająca zdolność zasysania. Pompa GUs42 jest rozszerzeniem produkowanych pomp serii GU42 Wykonana jest na bazie korpusu, silnika i wirnika stosowanego w pompach GU42.
Możliwość zasysania pompy stworzona przez dodatkowy wirnik ślimakowy jest uzupełnieniem asortymentu produkowanych pomp wirowych oraz w szczególnym miejscu uzupełnia możliwości pompy krążeniowej LR

Pompy GUs 42 przeznaczone są do transportu nie zagęszczonych lub zagęszczonych cieczy spożywczych o zawartości suchej masy do 50% lub innych środków spożywczych o podobnych własnościach o temp. do 95°C.
Zastosowanie w instalacjach, których bardzo istotnym elementem jest zapewnienie bezpieczeństwa żywności

Pompa GUs42 Pompa GUs42 Pompa GUs42 Pompa GUs42 Pompa GUs42

kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Działanie pompy

Parametry techniczne

Parametry pompy GUs42
Wyszczególnienie jednostki miary
wydajność* [m³/h] 38,0
wydajność maksymalna* [m³/h] 48,0
wysokość podnoszenia* [mH2O] 42,0
wysokość podnoszenia min.* [mH2O] 40,0
średnica wirnika [mm] 192
typ silnika   4SLG132S-2PCM-IE3
prąd znam./napięcie [A/V] 19,1/400
moc/prędkość obr. [kW/min.1] 11,0/2900
masa [kg] 120,0
* Wartości podano dla wody czystej zimnej.

Charakterystyka ogólna

Pompa typu GUs30 wyposażona jest w przedwirnik ślimakowy spełniający funkcję uszczelniające stronę ssawną pompy co umożliwia wytworzenia podciśnienia po stronie ssawnej pompy podczas gdy korpus pompy nie jest jeszcze wypełniony cieczą.
Ciecz znajdująca się w korpusie wirnika ślimakowego wystarcza zarówno do zapoczątkowania pracy pompy w warunkach niedoboru cieczy jak i wyciągnięciem resztek produktu z rury ssącej;
Pompa może być stosowana zarówno jako pompa podająca produkt i pompa ściągająca produkt

Podobnie jak w przypadku pomp wirowych, pompa GUs42 stanowi wraz z silnikiem zamkniętą monolityczną konstrukcję opartą na 4 nóżkach kulistych, regulowanych.
Dwa wirniki pompy – wirnik ślimakowy oraz zasadniczy wirnik pompy – otwarty, osadzony na przedłużonym wale silnika napędzającego pompę. Korpus zewnętrzny pompy montowany za pomocą śrub kołpakowych do korpusu pompy. Pomiędzy korpusem zewnętrznym i korpusem pompy osadzona jest uszczelka typu o-ring, w sposób umożliwiający jej omywanie podczas procesu mycia w systemie CIP.
Korpus zewnętrzny i korpus pompy wykonany z blachy o grubości min. 5,0 mm, specjalnie ukształtowanej w procesie obróbki plastycznej, co przyczynia się do trwałości i niezawodności pracy pompy. Króćce przyłączeniowe z gwintem zewnętrznym Rd wg normy DIN 11851 – DN65 Rd95 ssanie i DN50 Rd78 tłoczenie.
Wykonanie pompy ze stali kwasoodpornej 1.4404 – części stykające się z produktem oraz 1.4301 pozostałe elementy typu osłona czy podstawa. Uszczelnienia wału: mechaniczne czołowe pojedyncze.
Pompy posiadają niezbędne atesty dopuszczające do stosowania w przemyśle spożywczym i są oznakowane znakiem CE.

Wymiary gabarytowe i przekrój pompy GUs42

Wymiary gabarytowe i przekrój pompy GUs42

Zalecenia montażowe pomp serii GUs

Zalecenia montażowe pomp serii GUs

Charakterystyki pompy GUs42

Charakterystyki pompy GUs42