Spomasz Zamość S.A.

Producent maszyn i urządzeń dla przemysłu spożywczego

Aktualności

2011-03-25 01:29:47 Popatrzcie na kolosa!

Jeszcze pachnie nowością ale za chwilę będzie służył naszemu klientowi do magazynowania mleka.

Zbiornik powstał w zakładzie Spomsz Zamość S.A. Wewnętrzny płaszcz spawany był przy wykorzystaniu innowacyjnej technologii spawania plazmowego, wdrożonego dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Izolacja jest pokryta blachą trapezowaną. Zbiornik wyposażony jest w osprzęt do pomiaru pojemności, temperatury oraz drabinę wejściową wraz z barierką inspekcyjną.

na dźwigu

2011-03-04 09:30:19 Mieszadła boczne do zbiorników

Prezentowane mieszadła przeznaczone są do montażu we włazie kołnierzowym w zbiorniku o osi pionowej. Wykonanie ze stali chromowo niklowej, uszczelnienie mechaniczne czołowe - węglik krzemu/węglik krzemu. Mieszadło wyposażone jest w napęd o prędkości obrotowej 200 obr/min. Umocowanie pod określonym kątem intensyfikuje proces mieszania w zbiorniku.

2011-02-24 13:12:07 Pompa na uszczelnieniu podwójnym z zasobnikiem wody płuczącej

Spomasz Zamość S.A. wdrożył nowy system zasobnikowy wody płuczącej uszczelnienia podwójne.

System umożliwia zasilanie podwójnego uszczelnienia mechanicznego w wodę płuczącą - omywającą pary cierne. Eliminuje to konieczność kłopotliwego w niektórych sytuacjach doprowadzenia wody. Zaprezentowany model posiada przyłącza kołnierzowe. Standardowe aplikacje dla przemysłu spożywczego wyposażone są w złącza DIN 11851

zbiorniczek wody płuczącej

2010-09-10 14:44:46 PolagraTech 2010

Dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska podczas tegorocznych Międzynarodowych Targach Technologii Spożywczych Polagra Tech 2010.
Spomasz zaprezentował Nowość -wysoko wydajna pompa GU-150.

Parametry pompy:

Wydajność: 140m3/h
Wysokość podnoszenia: 35mH2O
Moc napędu: 30,0kW

A tak prezentowaliśmy nasze wyroby

2010-08-28 08:23:46 Zbiorniki

Dla jednego z naszych klientów zakończyliśmy wykonywanie pierwszej partii zbiorników.

Są to:

- zbiorniki technologiczne z nadanym znakiem zatwierdzenia typu GUM o pojemności 22m3
- zbiornik magazynowy spirytusu o pojemności 22m3.

Łączna ilość wykonanych zbiorników wynosi 24 szt.

2009-12-31 08:21:45 Filtry Workowe

 Filtry workowe - jesteśmy producentem filtrów. W zakresie doboru i zastosowania współpracujemy z firmą Filtrapol Sp. z o.o. (Jacek Molski: j.molski@filtrapol.com.pl) która zabezpiecza wsparcie technologiczne dostosowane do potrzeb.

Filtry workowe przeznaczone są do oddzielania ciał stałych od cieczy.

Spomasz Zamość S.A. produkuje filtry jednowkładowe FP-1/O,   FP-1/S, cztero wkładowe FP-4/S, sześciowkładowe FP-6/S i ośmiowkładowe FP-8/S i FP-8/O (S - mocowanie pokrywy górnej na śruby; O - mocowanie pokrywy górnej na obejmę, pierścień zaciskowy)

Podstawowe zalety filtrów workowych:

  • pełna kontrola nad skutecznością filtracji a dzięki temu również nad jakością filtrowanego medium. Dzięki odpowiedniemu doborowi worków filtracyjnych możemy ściśle określać wielkość cząstek, które przedostaną się do filtratu. Możliwe jest zastosowanie włókninowych, bądź tkaninowych worków o skuteczności filtracji w zakresie 1 - 1000 µm
  • prosta budowa zbiorników filtracyjnych
  • łatwy i tani montaż – nie wymagane są żadne prace konstrukcyjno budowlane oprócz przygotowania odpowiednich przyłączy
  • niskie koszty inwestycyjne
Filtr 8-wkładowy bateria filtrów pracujących równolegle FP8/O widok przyłączy FP8/O - widok na kosze FP8/O - uzbrojony w przepustnice międzykołnierzowe FP8/S - mocowanie pokrywy na śruby Zamontowany wkład filtracyjny
Strona: