Spomasz Zamość S.A.

Producent maszyn i urządzeń dla przemysłu spożywczego

Pompa GUs30/30

Zastosowanie

Produktowa pompa wirowa posiadająca zdolność zasysania. Pompa GUs30/30 jest rozszerzeniem produkowanych pomp serii GU30 Wykonana jest na bazie korpusu, silnika i wirnika stosowanego w pompach GU30. Możliwość zasysania pompy stworzona przez dodatkowy wirnik ślimakowy jest uzupełnieniem asortymentu produkowanych pomp wirowych oraz w szczególnym miejscu uzupełnia możliwości pompy krążeniowej LR

Pompy GUs 30/30 przeznaczone są do transportu nie zagęszczonych lub zagęszczonych cieczy spożywczych o zawartości suchej masy do 50% lub innych środków spożywczych o podobnych własnościach o temp. do 95°C.
Zastosowanie w instalacjach, których bardzo istotnym elementem jest zapewnienie bezpieczeństwa żywności

Pompa GUs30 Pompa GUs30 Pompa GUs30 Pompa GUs30 Pompa GUs30

kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Działanie pompy

Parametry techniczne

Parametry pompy GUs30/30
Wyszczególnienie jednostki miary
wydajność* [m³/h] 25,0
wydajność maksymalna* [m³/h] 33,0
wysokość podnoszenia* [mH2O] 25,0
wysokość podnoszenia min.* [mH2O] 24,0
średnica wirnika [mm] 170
typ silnika   4SLG132S-2AM-IE3
prąd znam./napięcie [A/V] 10,7/400
moc/prędkość obr. [kW/min.1] 5,5/2930
masa [kg] 100,0
* Wartości podano dla wody czystej zimnej.

Charakterystyka ogólna

Pompa typu GUs30/30 wyposażona jest w przedwirnik ślimakowy spełniający funkcję uszczelniające stronę ssawną pompy co umożliwia wytworzenia podciśnienia po stronie ssawnej pompy podczas gdy korpus pompy nie jest jeszcze wypełniony cieczą.
Ciecz znajdująca się w korpusie wirnika ślimakowego wystarcza zarówno do zapoczątkowania pracy pompy w warunkach niedoboru cieczy jak i wyciągnięciem resztek produktu z rury ssącej;
Pompa może być stosowana zarówno jako pompa podająca produkt i pompa ściągająca produkt

Podobnie jak w przypadku pomp wirowych, pompa GUs30/30 stanowi wraz z silnikiem zamkniętą monolityczną konstrukcję opartą na 4 nóżkach kulistych, regulowanych.
Dwa wirniki pompy – wirnik ślimakowy oraz zasadniczy wirnik pompy – otwarty, osadzony na przedłużonym wale silnika napędzającego pompę. Korpus zewnętrzny pompy montowany za pomocą śrub kołpakowych do korpusu pompy. Pomiędzy korpusem zewnętrznym i korpusem pompy osadzona jest uszczelka typu o-ring, w sposób umożliwiający jej omywanie podczas procesu mycia w systemie CIP.
Korpus zewnętrzny i korpus pompy wykonany z blachy o grubości min. 5,0 mm, specjalnie ukształtowanej w procesie obróbki plastycznej, co przyczynia się do trwałości i niezawodności pracy pompy. Króćce przyłączeniowe z gwintem zewnętrznym Rd wg normy DIN 11851 – DN80 Rd(110) ssanie i DN65 (Rd95) tłoczenie.
Wykonanie pompy ze stali kwasoodpornej 1.4404 – części stykające się z produktem oraz 1.4301 pozostałe elementy typu osłona czy podstawa.
Uszczelnienia wału: mechaniczne czołowe pojedyncze.
Pompy posiadają niezbędne atesty dopuszczające do stosowania w przemyśle spożywczym i są oznakowane znakiem CE.

Wymiary gabarytowe i przekrój pompy GUs30/30

Wymiary gabarytowe i przekrój pompy GUs30/30

Zalecenia montażowe pomp serii GUs

Zalecenia montażowe pomp serii GUs

Charakterystyki pompy GUs30/30

Charakterystyki pompy GUs30/30